SZKOLENIA BIZNESOWE TO ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY

W zmieniającym się świecie nieustannym modyfikacjom ulega także sposób prowadzenia biznesu. Tu coraz częściej dochodzi do fuzji rzeczywistości wirtualnej i realnej oraz spotkania odmiennych kultur. Jednak nie wszystkie sfery działalności można prowadzić online. Wiedzy o tym jak kierować biznesem, by stale zwiększać zysk, podnosić efektywność pracowników i  odnosić sukcesy w danej branży dostarczają szkolenia biznesowe.

Co to są szkolenia biznesowe?

Szkolenia biznesowe to zestaw kursów dla pracowników, działających w wielu różnych branżach i na różnych pozycjach w firmie, których celem jest zwiększanie ich wiedzy i umiejętności, a poprzez to także pozycji firmy. Błędem jest jednak myślenie, że udział w  tego typu szkoleniu będzie korzyścią wyłącznie dla korporacji.

Szkolenia biznesowe przeznaczone są tak dla osób znajdujących się na wysokich szczeblach kariery w renomowanej firmie, jak i dla szarych pracowników, którzy dopiero wkraczają w życie zawodowe. Kurs z zakresu umiejętności miękkich podniesie świadomość pracownika na temat mechanizmów rządzących zachowaniem, a tym samym wzmocni go w negocjacjach tak z szefem, jak i z potencjalnym klientem. Udział w szkoleniach branżowych zaś wyposaży jednostkę w wiedzę niezbędną do poruszania się w nieznanych dotąd zakamarkach biznesowego świata.

Zamknięte szkolenia biznesowe organizowane przez naszą firmę prowadzą wykwalifikowani trenerzy biznesu z długoletnim doświadczeniem. O tym jak działać skutecznie mówią z doświadczenia, ponieważ są nie tylko wykładowcami ale i praktykami w swoich dziedzinach. Na pozyskanie umiejętności praktycznych także stawiają podczas szkoleń, poświęcając dużą ich część  na ćwiczenia.

Cele szkoleń biznesowych

By być skutecznym w swojej dziedzinie trzeba nieustannie się doskonalić i pozostawać na bieżąco. Click To Tweet

Wiedza zdobyta przed laty nie wystarczy jeśli świat wokół się zmienia, by być konkurencyjnym pracownikiem. Dlatego do głównych celów szkoleń biznesowych należą:

 • zaprezentowanie nowych technik biznesowych,
 • podnoszenie kwalifikacji zawodowych u handlowców, sprzedawców oraz pracowników innych sektorów,
 • pokazanie jakich błędów należy unikać w rozmowach z klientem, szefem, pracownikiem,
 • prezentowanie tego, jak powinna wyglądać rozmowa z osobą reprezentującą jedną z wymienionych pozycji,
 • rozmowy o etapach sprzedaży oferty poparte praktycznymi ćwiczeniami,
 • budowanie umiejętności miękkich pracowników każdego szczebla,
 • zapoznanie się z opiniami ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

szkolenie biznesowe 2 Rola szkoleń i spotkań biznesowych

Co to jest spotkanie biznesowe?

Spotkanie biznesowe to jeden z etapów starania się o pozyskanie klienta. Click To Tweet Należy go traktować jako szansę do zaprezentowania siebie i swojej firmy pamiętając przy tym, że nie będzie drugiej okazji by zrobić pierwsze wrażenie. To właśnie pierwsze spotkanie decyduje o  tym, czy podobnych rozmów będzie więcej.

W spotkaniach biznesowych uczestniczą przedstawiciele dwóch firm, które w efekcie negocjacji mają możliwość nawiązania współpracy. W zależności od wartości potencjalnego kontraktu mogą to być przedstawiciele handlowi lub prezesi, czy właściciele przedsiębiorstw, posiadający kompetencje sprzedażowe.

Cele spotkań biznesowych

Poważni partnerzy handlowi domagają się by poświęcać im czas, uczestnicząc w spotkaniach biznesowych, które wciąż traktowane są jako gwarancja pozyskania zaufanego kontrahenta i gest szacunku. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy naszymi wspólnikami stają się obcokrajowcy inaczej ukształtowani kulturowo, jak np. Chińczycy.

Do najważniejszych celów spotkań biznesowych należą:

 • sprzedaż lub zakup produktów i usług,
 • zaprezentowanie oferty,
 • poznanie potencjalnych inwestorów,
 • poznanie oczekiwań klienta.

By można było mówić o skuteczności spotkania biznesowego, a więc o sfinalizowaniu umowy bądź osiągnięciu jednego z celów znajdujących się na tej drodze, konieczne jest wyposażenie się w cały arsenał umiejętności z zakresu negocjacji i autoprezentacji.

Rola szkoleń i spotkań biznesowych

Szkolenia biznesowe są niezbędne dla tych, którzy chcą rozwijać siebie i/lub swój interes. Bez wiedzy o podstawowych mechanizmach, jakimi rządzi się ten świat nie może być mowy o odnoszeniu w nim sukcesów. Doskonalić muszą się wszyscy ci, których praca opiera się o kontakt z drugim człowiekiem, a szczególnie handlowcy, którzy w tej relacji upatrują korzyści. Zarządzający kadrą powinni pamiętać, że kładąc nacisk na szkolenia pracownicze nie wolno zapominać o samorozwoju. Wiedza niezbędną dla pracownika każdej branży jest przede wszystkim wiedza o drugim człowieku i prawach rządzących jego zachowaniem, także w sytuacjach oficjalnych. Tej wiedzy dostarczają zaś szkolenia zamknięte.

Każda licząca się na rynku firma powinna działać jak zegar, którego wszystkie mechanizmy pracują bez zarzutu, niezależnie od upływu lat. I tak jak trybom zegara potrzebne jest oliwienie, tak pracownikom każdej firmy niezbędne do zawodowego życia są szkolenia, bez których nie może być mowy o postępie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Awans zawodowy za sprawą podnoszenia kwalifikacji

Za sprawą zmieniającego się profilu osób bezrobotnych, który coraz częściej tworzą osoby z wyższym wykształceniem, zmienia się sytuacja na rynku...

Zamknij