SZKOLENIA BIZNESOWE TO ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY

Trener jest osobą zajmującą się szkoleniem grupy lub pojedynczej osoby w danej firmie. Taka osoba musi być na pewno bardzo sumienna, musi wiązać się z tym, że może prowadzi nienormowany tryb pracy. Ponadto osoby na stanowisku trenera zajmują się przygotowaniem prezentacji. Musi planować zakres szkoleń, dobierać osoby dla danego typu szkolenia, przydzielać im różnego typu zadania. Szkolenia dla trenerów są prowadzone w różny sposób i mogą mieć różną postać. Obecnie na rynku szkolenia takie mogą być organizowane za pośrednictwem Internetu, poprzez wyjazdy na obozy szkoleniowe. Bardzo często zdarza się też, iż firmy szkolące mogą prowadzić szkolenia a terenie danego zakładu pracy. Trener musi potrafić rozpoznać charakter i predyspozycje swojej grupy, czy też podopiecznego. Trener pracując z grupą musi także poznać oraz dbać o poszczególne jednostki. Gdy już to zrobi, wtedy to właśnie dobiera odpowiedni program i zakres ćwiczeń.

Współcześni trenerzy muszą ciągle poznawać nowe techniki nauczania. Badania donoszą, iż istotne efekty osiągają ci trenerzy, którzy wprowadzają niekonwencjonalne metody szkoleń. Trener zwiększa skuteczność grupy poprzez wykorzystywanie nowych narzędzi werbalnych i niewerbalnych na przykład: stosowanie pętli, metafory, kotwiczenie przestrzenne. Dobry szkoleniowiec powinien posiadać umiejętność prowadzenia szkolenia z uwzględnieniem różnych metaprogramów i systemów reprezentacji. Ważne jest, by swoją wiedzę wzbogacał na bieżąco i systematycznie. Gdyż pozwoli mu to na osiąganie coraz to lepszych wyników. Jak już wcześniej zostało wspomniane do ludzi najlepiej trafiają niekonwencjonalne metody szkolenia. Mile widziana jest inwencja twórcza trenera. To z pewnością urozmaici zajęcia, zaciekawi podopiecznych, a także trenerowi da poczucie spełnienia. Bowiem to właśnie takie nowe elementy zapadają w pamięć, ponieważ chodzi tu głównie o znajomość psychiki ludzkiej, a raczej możliwości umysłu. Można do wykorzystać właśnie w swoich metodach. Trener ćwicząc umysły swoich podopiecznych wprowadzi im w życie coś, co zwiększy ich potencjał. Przyda się to nie tylko w pracy, ale także i w życiu codziennym. Przeważnie nowoczesne techniki szkoleniowe są opracowywane w oparciu o możliwości umysłowe. W skrócie mówiąc tworzą się nowe połączenia nerwowe zwiększające atrybuty danego człowieka. Ważne u trenera jest to, aby potrafił ocenia umiejętności uczestników. Taka osoba powinna być spostrzegawcza. Najlepiej byłoby gdyby opanowała podstawy psychologii. Jest to bardzo przydatne w tym zawodzie, ponieważ pomoże później w lepszym dopasowaniu tempa prowadzonych zajęć, ale przede wszystkim lepszym poznaniu podopiecznych. Gdy szkoleniowiec pozna, że niektórzy z jego podwładnych nie radzą sobie z przewidzianym programem lub też tempem jakie zostało mu narzucone to powinien reagować adekwatnie do sytuacji. Może on wprowadzić delikatne zmiany do programu lub zmienić tempo kursu. To samo tyczy się z kursantami, którzy wykraczają ponad program prowadzonych zajęć. Powinien dopasować tak naukę, aby wszyscy mogli się rozwijać.

Podczas szkolenia trenerów zostanie przeprowadzony szereg ćwiczeń, które będą mieć na celu zwiększenie szybkości myślenia analitycznego danego trenera. Szkoleniowiec musi potrafić wyrażać się w sposób zrozumiały ciągły i płynny. Nie może pozwolić sobie na różnego typu błędy językowe. Powinien posługiwać się językiem, który zaciekawi i trafi do każdego uczestnika kursu. Musi on potrafić zmieniać na bieżąco tematy. Powinien w przygotowanych przez siebie projektach zajęć przemieszczać się płynnie tak, by w razie problemów móc pomóc innym podopiecznym, którzy nie nadążyli z tematem. Podczas szkolenia trenerów zostanie zaprezentowany szereg najnowszych ćwiczeń, które będzie można wykorzystać w czasie różnorodnych szkoleń. Będą to metody bazujące na najnowszych odkryciach z dziedziny psychologii, a także takie, które najlepiej będą trafiać do szerszej grupy.

Szkolenie głównie ma na celu przystosowanie przyszłego trenera do warunków jego pracy. Osoba chcąca zostać trenerem musi wyzbyć się złych nawyków zarówno werbalnych (na przykład yyyy, eeee, aaa), jak i niewerbalnych (na przykład dziwne ruchy, nerwowe chodzenie). Na szkoleniach będzie również przeprowadzony szereg ćwiczeń, które pozwolą zaznajomić się i oswoić z kamerą. Osoba po kursie nie będzie miała oporów przed występowaniem przed obiektywem. Musi przywiązywać uwagę do tego, iż jej wykłady mogą być nagrywane. Trening ukaże każdemu jak można samodzielnie wykreować swój wizerunek, a także własny styl prowadzenia zajęć. W tej branży jest to niezwykle ważne, gdyż to będzie osobista wizytówka, a zarazem przepustka do wielu rzeczy.

Zapraszamy na profesjonalne szkolenie dla trenerów.